Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj350
mod_vvisit_counterTen tydzień31
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2883
mod_vvisit_counterTen miesiąc7204
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1844088
Home

Jak wiemy 3 maja 2011r. podczas niesprzyjającej pogodzie dla pożarów, w padającym deszczu i śniegu zapalił się Gumitex. Z całego powiatu gliwickiego zjechały się zastępy straży pożarnej. W szczytowych momentach gasiło ogień ponad dwustu strażaków. Akcja trwała sześć dni. Została zakończona 9 maja 2011r. Czy to podpalenie?. Tego się raczej nie dowiemy. Przy tak wielkim pożarze dowody zostały spalone, następnie zalane wodą i innymi środkami gaśniczymi, co jest oczywiste. Koszty akcji gaśniczej dla OSP to około 142 000zł, które zapłaciła Gmina Toszek. Część pieniędzy zostanie refundowana przez Wojewodę. W skrócie droga refundowanych  pieniędzy wygląda tak : Wojewoda przekazuje pieniądze do powiatu gliwickiego czli starostwa, a powiat do gminy toszek. Zapewne potrwa to kilka miesięcy. Państwowa Straż Pożarna wyliczyła swoje koszty akcji gaśniczej na 400 000zł. W sumie jest to około 542 000zł.

 

Jak się dowiedzieliśmy, firma Gumitex otrząsnęła się z pożaru i dalej składuje i przetwarza opony. Czy zamykać tę firmę? Pamiętać trzeba jednak, że pracuje tam około 40 ludzi dla których zamknięcie oznacza trudne czasy.

 


Miejmy nadzieję, że wnioski zostały wyciągnięte i powstaną zabezpieczenia, aby się to więcej nie powtórzyło.

 

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Nagranie użytkownika xPOLO91x z www.YouTube.com

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Nagranie użytkownika xPOLO91x z www.YouTube.com

 

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Nagranie użytkownika martinez8812 z www.YouTube.com


FAZA KSIĘŻYCA