Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterWczoraj350
mod_vvisit_counterTen tydzień34
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2883
mod_vvisit_counterTen miesiąc7207
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1844091
Home

POD PATRONATEM TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZIEMI TOSZECKIEJ -
czyli jak giną toszeckie perełki......!!!

Przez ostatnich parędziesiąt lat w Toszku, w zaciszu podzamcza funkcjonowały sobie korty tenisowe. Zawiadował nimi p.Paweł Zdrzałek ( który troszkę jest na mnie obrażony ) ale muszę mu oddać chwałę, że potrafił to robić. Poświęcał swój czas, swoje pieniądze i swój zapał. Angażował do tego jeszcze innych mieszkańców naszego miasta – m.in. p.Jerzego Palucha, młodzież i dzieci.

Potrafił  również skutecznie zadbać o zewnętrzne dofinansowanie. I tak było do czasu aż pieczę nad tymiż kortami przejęło dumnie zwane Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Toszeckiej, które notabene swoimi działaniami bardzo mocno wspiera p.Kupczyk. Na nic jednak zdało się to w przypadku tego obiektu. Dzisiaj to zrujnowany obiekt, o który nikt w zupełności już nie dba, o którym zapomniano.
Spytacie dlaczego, a ja odpowiem, że zupełnie nie wiem i tego nie rozumiem. Przez pewien czas wydawało mi się, że dzięki temu iż p. Paweł popiera nową władzę ta sama władza wesprze go w tym co bardzo dobrze robił przez wiele lat i to z korzyścią dla wielu. Ale jednak okazało się, że ten ( czyli ja ), którego już nie lubi pomagał mu na bieżąco, a ci co są nie są tym zainteresowani.
U nich musi być wszystko na pokaz : orlik , toszkoland. Co tam takie korty. Pewnie, że to nie koniec świata, ale pokazuje to jak obecna władza gasi inicjatywę ludzi. I to niestety nie jedyny taki przykład.
A tak na koniec – p.Pawle – może nasze drogi nie poszły w jednym kierunku, ale za to zaangażowanie w tym konkretnym temacie jeszcze raz SERDECZNIE PANU DZIĘKUJĘ.
Szkoda, że tak się stało.
Ażeby to udokumentować załączam zdjęcia ( nie polecam zwiedzać bo po co się denerwować ).P.S. Pytanie do Towarzystwa..... - czy oprócz polityki na pokaz potraficie utrzymać to co było dobre i tego nie psuć. Pewnie to zostanie jako pytanie retoryczne ale w związku z tym, że jesienią będziemy wybierać radnych i burmistrza warto się już dziś zastanowić kto ma być naszym „CZARNYM KONIEM „ i nie zmarnować tej okazji.

 

Zdjęcie nr 1    PATRONAT HONOROWY
Zdjęcie nr 2    OGRODZENIE SIĘ ROZPADŁO
Zdjęcie nr 3    ŁAWECZKI JUŻ TEŻ ZAROSŁY
Zdjęcie nr 4    NIE MÓWIĄC JUŻ JAK ZAROSŁY SAME KORTY

JACEK ZARZYCKI

 

Komentarze   

 
+4 #7 FRANCISZEK 2014-07-08 07:07
Tygrys - zostały zaangażowane bardzo duże pieniądze na toszkoland - jest środek lata, piękna pogoda - zobacz ile dzieci i dorosłych z niego korzysta. Nie jest istotne jak twierdzisz robienie czegokolwiek na siłę ale robienie konkretnych rzeczy z głową. A tej głowy tej władzy brakuje.
 
 
+8 #6 Regina 2014-07-06 21:50
jak tygrysek coś w życiu przeczytał to może pamięta
Ruszamy w bój!! A zostają po nas tylko zgliszcza i spalona ziemia...
Czy naprawdę tej ekipie tylko o to chodzi?????
 
 
-12 #5 Tygrys 2014-07-06 20:31
Ale po co topić pieniądze w miejscach, z których będzie korzystać mała liczba osób. Myślę, że warto inwestować w rzeczy, z których skorzysta większa część mieszkańców a nie tylko nieliczna grupa. Łatwo szukać i wymieniać punkty zaczepienia by zyskać rozgłos i negatywnie nastawiać innych na obecną władzę .
 
 
+9 #4 Regina 2014-06-05 05:15
może odpowiedź brzmi tak:
1. zaproponują urlop aby
2. w tym czasie zaprojektować nam ogródek i
3.przyjedzie firma wyspecjalizowan a w "wykopach" oczywiście na nasz rachunek a gaz.poż . będzie pilnować aby nie kopali za szybko :-)
A tak na serio to może właśnie TPZT zbiera się dzisiaj z Burmistrzem na Zamku , aby potem iść posprzątać?
Tylko pytam : ile kosztuje wynajęcie sali na Zamku?
I jakoś zebranie jest o 18-tej a nie np. o 12-tej.Krok do przodu. :lol:
 
 
+10 #3 Wujek 2014-06-05 00:57
Moje pytanie jest następujące:
Dlaczego na tabliczce widnieją numery telefonów, które wskazują odpowiednio na:
1. Biuro podróży Loty.pl
2. Usługi Projektowe P. Zdrzałek
3. BIURO USŁUG TURYSTYCZNYCH PALUCH JERZY PALUCH, GAZ POŻ PRZEDSIĘBIORSTW O WIELOBRANŻOWE
Czy dzwoniąc na któryś z nich dodzwonimy się do firm usługowych, które nam polecą swoje usługi czy wysłuchają nas co mamy do powiedzenia?
 
 
+10 #2 Wujek 2014-06-05 00:33
Zaczyna wyglądać na to że mamy "Kwitnące Korty"
Czy ktoś ma wątpliwości jeszcze że jest to jedno z zaniedbań, czekamy tylko na sensowną wypowiedź, oby nie w stylu "Nie mamy pieniędzy" jak to zabrzmiało w przypadku pytań mieszkańców dlaczego nie są nagrywane sesje rady miejskiej!!!
 
 
+17 #1 andrzej426 2014-06-03 20:43
Od początku "panowania Kupczyka" wiedziałem, że wszystko co robią i będą robili jest tylko i wyłącznie "pod publikę". W ich działaniu wszystko jest zaprogramowane na populizm, a za to NIC na mieszkańca.Ciek awe, że ich zwolennicy jeszcze tego nie dostrzegli. Ale w związku z tym, że Toszek to nie metropolia ich działania rozchodzą się negatywnie wśród ludzi,
A tak wracając do tego co napisał p.Zarzycki to najlepszym przykładem jest pewnie Kwitnący Toszek. Trzeba było sobie (myślę o Kupczyku ) wy myśleć coś takiego żeby przykryć ( choć na parę chwil ) rzeczywistość, której jednak nie zmienił, a którą i owszem bardzo popsuł. Tak bardzo, że bardziej już się nie da.Czy naprawdę tak trudno go rozgryźć? Nie - trzeba tylko chcieć posłuchać innych - nierzadko będących jeszcze w niedalekiej przeszłości za nim, a dziś zdecydowanych jego przeciwników. Mam nadzieję, że zapoczątkowana wymiana e-maili trwa i że skończy się tym, że po prostu od grudnia Kupczyka już NIE BĘDZIE!!!!!!!!! !!
 
FAZA KSIĘŻYCA