Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj35
mod_vvisit_counterWczoraj350
mod_vvisit_counterTen tydzień35
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2883
mod_vvisit_counterTen miesiąc7208
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1844092
Home

Szanowni Państwo ,

weszliśmy w rok 2014, w którym to będziemy dokonywać ważnych wyborów m.in. władz gminnych. Prawo takie już z górą od dwudziestu lat daje nam nasze demokratyczne państwo.
Znacząca część mijającej kadencji upłynęła na negowaniu przez obecne władze tego co udało mi się dokonać przez lata funkcjonowania dla naszej gminy.

Takie podejście do rzeczywistości – oparte na wyreżyserowanych plebiscytach ( propagandowa telewizja Toszek TV, gazetka gminna ) to zasłona, która przykrywa brak konkretów na miarę minionych trzech lat.
Spotykałem się z zarzutami niegospodarności, braku działań na rzecz kultury, złej pracy Remondisu, nieumiejętności pozyskiwania środków unijnych, organizacji pracy urzędu i innych.
Rzeczywistość okazała się jednak całkowicie inna. Nawet nowe władze doceniły moją pracę kontynuując rozpoczęte przeze mnie inicjatywy. Cieszę się, że w całości powielany jest zapoczątkowany przeze mnie kalendarz imprez kulturalnych ( bo chyba nie wyłonił się z niebytu )
m.in. brewerie toszeckie, oktoberfest, turniej tańca , dni Toszka i wiele innych.
Cieszę się, że dalej rozwijają się stowarzyszenia TAAK i WIZAWI, które powstały jeszcze za mojej bytności. Cieszy mnie, że powstał zapoczątkowany przeze mnie w 2009r. ORLIK,że dzięki nowemu radnemu powiatowemu Mariuszowi Podbrożnemu rozpoczął się remont ulicy Ludowej w Toszku, a w przyszłości i Górnośląskiej.
Na próżno za to szukam w działaniach Kupczyka obiecywanego świeżego tchnienia nowych inicjatyw. Zgrozą napawa zarządzanie urzędem – wieloletnia destabilizacja kadry ( przez pięć miesięcy brakowało  skarbnika – już czwartego w tej kadencji, nie ma sekretarza, zmiany w opiece społecznej, zmiany w urzędzie ).
Jakże dalekie jest zarządzanie przez obecnego burmistrza zasobami ludzkimi od nowoczesnych standardów ( pracownik najwyższym dobrem instytucji ), którego można by oczekiwać od młodego, wybitnie wykształconego menedżera.
Jest to jedno z największych rozczarowań tej kadencji. Jak można było z atmosfery kreatywności, współpracy, życzliwości uczynić klimat braku zaufania, podejrzliwości, agresji ( sprawy sądowe, absensja chorobowa, rotacje wewnątrz urzędu ).
Kiedyś pracownicy przychodzili do urzędu z ochotą, przyjemnością i czuli się potrzebni
i wartościowi, a nie zapominajmy, że dobrze zarządzany pracownik to DOBRZE OBSŁUŻONY MIESZKANIEC.
Jest to tylko kilka refleksji ale nakazują one, żeby w tym szczególnym okresie bardzo skoncentrować się na tym co przed nami.

Teraz musimy skupić się na tym, żeby w nadchodzących wyborach dokonać takiego wyboru ażeby ci najgorsi odpadli, a zostali tylko ci, którym na sercu leży dobro i rozwój gminy, a nie robienie ludziom wody z mózgu, doprowadzanie do tego, że sąsiad na sąsiada „ patrzy wilkiem”. Gmina ma coraz mniej dochodów, rozrasta się kolesiostwo i zobowiązania przedwyborcze, które należy wypełnić w 100 procentach. Gdzie w bardzo jasny sposób dzieli się mieszkańców w zależności od pochodzenia i posiadania tzw. czerwonego paszportu. To już nie te czasy i nie te metody.
Może niektórym trzy lata temu wydawały się dobre ale wierzcie mi, że jest wiele osób, które ze mną rozmawiają i przyznają się mi wprost, że oddając głos na obecnego burmistrza zrobiły po prostu źle, i że już więcej takiego błędu nie popełnią. Pewnie, że jest to dla mnie miłe i troszkę łechce pod serduchem ale musimy mieć tą świadomość, że gmina to nie plac z zabawkami ale żywy organizm, żywi ludzie, wiele problemów, które można rozwiązywać tylko w atmosferze współpracy, koleżeństwa i  wzajemnego zaufania . A burmistrz Kupczyk  po prosu tego wszystkiego nie wie, a co najgorsze nie chce się nauczyć podstawowych relacji między ludzkich i dlatego z mojego punktu widzenia nie powinien on już nigdy piastować jakiejkolwiek funkcji, która jest związana z zarządzaniem społecznością.
A co do mojej skromnej osoby to muszę Państwu powiedzieć, że już od dłuższego czasu przychodzą czy dzwonią do mnie liczni mieszkańcy namawiając mnie do kandydowania na stanowisko burmistrza. Jestem wam wszystkim, którzy wierzą we mnie bardzo wdzięczny ale postanowiłem, że  skupię się na kandydowaniu do rady powiatu gliwickiego z wiarą, że będę w stanie w określonej grupie zawalczyć o większe środki dla naszej gminy z przeznaczeniem na określone, konkretne zadania. A więc te wszystkie głosy, które chcielibyście na mnie oddać – a było ich w ostatnich wyborach prawie 1300 - oddajcie też na mnie ale jako na kandydata do rady powiatu – za co z góry już WAM wszystkim dziękuję.
A co do wyborów w Toszku – jeżeli oczywiście cokolwiek mogę zasugerować-  to moim 
kandydatem na to stanowisko jest naturalnie MARIUSZ PODBROŻNY. Człowiek, który z naszą gminą jest związany od urodzenia, który w tej gminie ( w odróżnieniu od Kupczyka ) był cały czas, który dla naszej gminy pracuje. Nie tylko zawodowo ale i społecznie będąc na dzień dzisiejszy radnym powiatu gliwickiego. Mam przekonanie, że Mariusz pójdzie tak jak i ja bym poszedł – drogą zrównoważonego rozwoju, bez rewolucji, bez wywyższania się, zawsze będący dla WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ( nie tylko „swoich” ).

Z POWAŻANIEM
Jacek Zarzycki
MAJ  2014

Komentarze   

 
-8 #26 grabu 2014-08-29 23:10
Panie Jacku jestem zawsze dysponowany ( ani narkotyków i alkoholu ) , świat też mi się nie zawirował, ani nienawiść do ludzi . Chodzę do kościoła i posiadam na ten temat o wiele więcej niż Pan nie wystarczy być w Radzie Parafialnej trzeba troszeczkę zapoznać się teologią . Tak na marginesie Kościoła widząc tych wszystkich ludzi którzy chodzą do komunii to jest mi nie dobrze ,ale to ich sumienie nie moje . podałem już Panu nie raz mój adres ei mal czekam na propozycję rozmowy
 
 
+8 #25 Zarzycki Jacek 2014-08-02 19:07
Grabu - nigdy się nie bałem, nie boję i bać nie będę. Oczywiście w odróżnieniu od innych. Np. ty - nie wiem kto to jest Grabu. Pod pseudonimem można wiele - przecież nikt mnie nie rozpozna. Co do konfrontacji z dokumentami urzędowymi to już parę razy udowodniłem m.in. na tym forum, że obecne władze manipulują informacją, która jest dostępna w urzędzie i naprawdę nie mam już ochoty więcej udowadniać, że nie jestem wielbłądem. A jeżeli ciebie to nie satysfakcjonuje no to już twój problem. Jeżeli chcesz porozmawiać ale już na poważnie to zapraszam. Insynuacje, obelgi i inne kalumnie naprawdę mnie nie ruszają. Oczekuję konkretów. A ty niestety nie posiadasz żadnych I niestety dzięki m.in. takim ludziom jak ty życie staje się bardziej przykre i szczerz mówiąc głupie. Jakaś dziwna nienawiść - skąd to w tobie. Chodząc do kościoła przecież wyznaje się zasadę, że bliźniego się kocha, a tego, który zbłądził należy nawrócić na drogę prawdy. A ty przecież robisz dokładnie wszystko odwrotnie. Może to z tobą jest coś nie tak ?????!!!!!!
 
 
+8 #24 Regina 2014-08-02 09:50
widzę , że Pan Zarzycki co do Grabu chyba się nie mylił , trudno nawet podjąć dialog z kimś takim , pozdrawiam gorąco Grabu :D
 
 
-9 #23 grabu 2014-08-02 00:12
Panie Jacku widzę,że boi się Pan konfrontacji z dokumentami Urzędu
 
 
+9 #22 Zarzycki Jacek 2014-07-30 07:08
Grabu - rozumiem, że byłeś niedysponowany ( nie wiem : alkohol, narkotyki ). W każdym razie świat ci troszkę zawirował.A może to nienawiść do większości ludzi przyćmiła ci oczy. Żal mi ciebie jako człowieka. Może chcesz się umówić i porozmawiać ? Przypominam mój adres : . Zapraszam.
 
 
-8 #21 grabu 2014-07-30 00:11
Panie Jacku obiecał gdzie jest zapoczątkowanej przez Pana budowy orlika budowa kanalizacji w sarnowie a toszek Remondis zarobił krocie a my mieszkańcy
 
 
+15 #20 bela 2014-06-21 22:17
Regina - zastanawiam się- jesteś dowcipna czy prorokini???? :lol:
 
 
+18 #19 Regina 2014-06-21 13:59
Cytuję grabu:
[b]Jeżeli P. Zarzycki startuje na Radnego Powiatowego to PROSZE Boże chroń nasz Powiat :-x :-?

...Grabu według mnie ,. jeżeli nadal będzie w Gminie taki poziom władzy jak jest OBECNIE , ( Czytaj burmistrz i nadburmistrz , przewodniczący) , to Brońcie nas również Wszyscy Święci :eek:
 
 
-19 #18 grabu 2014-06-21 01:10
Panie Jacku gzie dokumenty , że Pan rozpoczął starania o Orlika.Zapytajm y Pana Zdrzałka jak było naprawdę z kortami, a potem się Pan wypowiadaj - podejrzewam ,że Pan wypowiedzi już nie opublikuje. Jak z osiedlem na Grabinie nie daleko Pana Pan to sprzedał i co dalej piękny krajobraz ruin fundamentów,czy to wizjonerstwo Radnego Powiatu
 
 
-20 #17 grabu 2014-06-21 00:28
[b]Jeżeli P. Zarzycki startuje na Radnego Powiatowego to PROSZE Boże chroń nasz Powiat :-x :-?
 
FAZA KSIĘŻYCA