Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj350
mod_vvisit_counterTen tydzień39
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2883
mod_vvisit_counterTen miesiąc7212
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1844096
Home

RETROSPEKCJE SESYJNE – CZYLI CO NAM OBIECAŁ KUPCZYK

/ oryginalne zapisy z protokołów sesyjnych z moim małym komentarzem /

Styczeń 2011r.

- oświetlenie od przejazdu kolejowego do Boguszyc jest konieczne

Luty 2011r.

- uciążliwość HAWEXU-u jesteśmy na etapie rozmów – proszę o trochę cierpliwości.

Niepodważalna jest likwidacja uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.Burmistrz zobowiązał się konsekwentnie dążyć do ich wyeliminowania.

Marzec 2011r.

- w związku z ostatnim naborem ( odpowiedź dla p.Wróblewskiego ) zostaną złożone wnioski dotyczące instalacji soalrów na budynkach użyteczności publicznej - ( do dnia dzisiejszego nic z tego nie wyszło )

 

Wrzesień 2011r.

 

- spotkanie z mieszkańcami oraz policją w sprawie monitoringu planujemy zorganizować w miesiącu październiku

- zlecono i wykonano przegląd monitoringu – znamy usterki – w budżecie na 2012 rok należy zabezpieczyć środki na ten cel - ( do dnia dzisiejszego nic z tego nie wyszło )

Październik 2011

- zakłócenie ciszy przez przedsiębiorstwo HAWEX jest tematem ogólnie znanym – my mamy ograniczone pole manewru . Sprawdzę możliwość pomiaru hałasu - ( do dnia dzisiejszego nic z tego nie wyszło )

- zmiana ( podwyżka ) czynszów w lokalach komunalnych wynika z konieczności urealnienia stawek

- roszady i walki personalne – skąd to przekonanie o mega czystce.Zwolniłem dwie osoby – reszta odeszła sama.

- wiatraczki i fabryczki – sprawy się toczą, staramy się ściągnąć na teren gminy inwestorów.

Listopad 2011r.

- niska emisja i eko piece – nie da się wszystkiego naraz – ale myślimy, że uda się w czasie kadencji – może w 2013 r. - ( no i nie udało się )

Styczeń 2012r.

-dopłaty do wywozu nieczystości płynnych – po zaktualizowaniu Programu Ochrony Środowiska i po wprowadzeniu odpowiedniego zapisu – dopłaty zostaną przywrócone ( w budżecie zostały zabezpieczone środki )

- jeśli chodzi o ściągnięcie inwestorów to odbyło się spotkanie o rozszerzenie Katowickiej Strefy

o teren przy szpitalu. Może tam powstać fabryka zatrudniająca 500 osób. Burmistrz zwrócił się o jeszcze trochę cierpliwości - ( no ale nasza cierpliwość już się wyczerpała, a tych 500 miejsc jak nie było tak nie ma )

Luty 2012r.

- budynek dworca PKP – wynegocjowano z PKP postawienie na peronach wiat przystankowych dla podróżnych ( jaki negocjator – takie wiaty )

- rozmawiamy z Marszałkiem na temat terenu ogrodu szpitalnego - ( na rozmowach się skończyło )

Marzec 2012r.

- dopłaty do wywozu szamb zostaną przywrócone

Maj 2012r.

- dopłaty do wywozu szamb – będą wznowione od lipca bieżącego roku

Czerwiec 2012

- boisko wielofunkcyjne przy Gimnazjum – pomysł już jest – może się uda w przyszłym roku -

( niestety nie udało się )

- Sołtys Kotliszowic zapytała – od kiedy będzie dotacja do wywozu szamb -

burmistrz poinformował, że niestety dotacji nie będzie - ( dla mnie osobiście to kolejne kuriozum w wykonaniu Kupczyka – dobrych parę misięcy mówi, że będzie, a na końcu mówi pocałujcie mnie w … )

Marzec 2013r.

- toczą się zaawansowane rozmowy z inwestorem zainteresowanym blokiem i oczyszczalnią w Paczynie – szczegóły w terminie późniejszym ( rozmawialiśmy, przekazaliśmy,mam nadzieję, szczegóły w terminie późniejszym – chyba zauważyliście jaki Kupczyk jest tajemniczy – a wynika to z tego, że tak naprawdę nie ma nam nic do przekazania )

- odnoście sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Toszku burmistrz podkreślił, iż ma nadzieję, że w przyszłą zimę ( 2013/2014) ogrzewanie będzie spełniało swoje zadanie - ( zima się skończyła, a sprawa dalej nie załatwiona – ale cytując Kupczyka „ została nadzieja” )

Kwiecień 2013

- blok w Paczynie – w sprawie zagospodarowania obiektu prowadzone są zaawansowane rozmowy z poważnym inwestorem – jest szansa, aby ten plan się ziścił i żeby budynek ten służył mieszkańcom

- odnośnie ogrzewania sali gimnastycznej – toczą się rozmowy. Jesteśmy na etapie uzgodnienia z wykonawcą robót, które mają być wykonane.Burmistrz dodał, iż ma nadzieję ( znowu ) ,

że zostanie opracowane ostateczne stanowisko i w okresie wakacji prace będą mogły się odbyć - ( wakacje minęły i nic )

Maj 2013

- nagrywanie sesji – burmistrz wyraził nadzieję, że sprawa będzie miała szczęśliwy finał.

- monitoring – plany są takie aby w przyszłym roku ( 2014 ) zrobiła to firma, która się na tym zna - ( w budżecie na 2014 r. nie ma zabezpieczonych takich środków )

Czerwiec 2013r.

- Paczynka – burmistrz powiedział : faktycznie, jest pomysł rozprowadzenia nadmiaru wody potoku Pniowskiego w miejscach bezpiecznych, aby nie zalewało gospodarstw. W najbliższym czasie postaramy się taki program stworzyć i dążyć do jego realizacji - ( ciekawe czy ten najbliższy czas już przeszedł i co z realizacją )

- jeśli chodzi o remont boiska ( gimnazjum ) to do września nie ma najmniejszej szansy. Rozpoczynamy procedurę budowania pełnowymiarowej hali sportowe przy gimnazjum, której na terenie gminy nie ma.Do budowy hali będziemy mogli pozyskać dość spore dofinansowanie - ( kolejna ciekawostka – na czym polega procedura rozpoczęcia budowy, która nie ma w budżecie jakiegokolwiek zabezpiecznia )

Sierpień 2013r.

- blok w Paczynie – zlecono aktualizację projektu – istniejący projekt był zbyt drogi dla inwestora.W przyszłym roku powinien być efekt tego działania - ( zastanawia mnie fakt robienia dokumentacji bez jakiejkolwiek konsultacji i po niedługim czasie zlecanie aktualizacji – przecież my za to płacimy i oczywiście kolejne przypuszczenie Kupczyka, a nie fakt – powinien być efekt )

Październik 2013r.

- ranking we Wspólnocie uzależniony jest od przyjętych danych. W dobie kryzysu koniunktura się zmienia. Gmina nie ma udziału w podatku CIT, a ponadto bez udziału inwestycji unijnych też wypadamy gorzej – ( i tu przypomina mi się okres wyborczy trzy lata wstecz, gdzie ten sam Kupczyk opierał się na rankingach wykazując totalną zapaść Toszka pod rządami poprzednika. A teraz dokładnie sytuacja się powtarza ale na „ świeczniku” jest właśnie Kupczyk )

Listopad 2013r.

- jeżeli chodzi o protokoły kontroli to znajdują się one na naszej stronie internetowqej – jeżeli ich aktualnie nie ma to musiał się wkraść jakiś błąd w trakcie transferu – ale na pewno tam będą - ( i tu przypomina mi się powiedzenie z poprzedniej epoki ; JEŻELI MÓWIĘ, ŻE BĘDĄ TO MÓWIĘ!!!!! ).

 

I tak pokrótce doszedłeś Drogi Czytelniku do końca trzeciego roku urzędowania „ nowej władzy”

z jej przywódcą Kupczykiem.

Nasuwa się wiele co można by o tym powiedzieć ale chyba będzie lepiej, że nic nie będę sugerował, a wysnuciem wniosków niech zajmie się każdy sam.

 

Mieszkaniec Gminy Toszek

Komentarze   

 
+21 #4 Wujek 2014-02-11 01:10
Mi nic nie obiecał bo głosowałem na ZARZYCKIEGO

Jedno mnie ciekawi co obiecał niektórym baranom i osłom że tak się pięknie postarały hm... historia bez komentarza, na szczęście z pełnym podnieceniem mówię wam - mamy rok wyborczy znowu będą wybory, znowu wiele się może zmienić, niby czas tak wolno leci, zaległości a tu halo kuku już prawie połowa lutego!
Niedługo sąd!
 
 
+16 #3 Ktoś 2014-02-10 10:37
Nasz burmistrz jest chyba bardzo wierzącym człowiekiem, bo ciągle "ma nadzieję" oraz "wierzy".
Pomysłów ma dużo, jednak z ich realizacją też ma duże ale niestety problemy.
Zastanawia mnie również, dlaczego mówi o sobie w liczbie trzeciej a nie pierwszej? Wygląda to tak, jakby bał się przyjąć odpowiedzialnoś ć i chciał ją rozmyć na innych.
Toszek mógłby służyć jako przykład na studiach zarządzania jak nie należy kierować firmą (organizacją) i jakie są tego efekty. Niestety.
 
 
+21 #2 wspaki 2014-02-09 19:14
A propos budowy kadry personalnej urzędu.
Pamiętamy jak onegdaj została zwolniona długoletnia pracownica ZOPO, ze względu ponoć na redukcje etatów. To przyjrzyjmy się tej redukcji etatów, jak ona wygląda dzisiaj. W miejsce zwolnionej pani C. została zatrudniona nowa osob, pan kierownik na osobista sekretarkę... Nic dodać nic ująć. W oświacie wielkie ciecia, co rok na utrzymanie szkól dyrektorzy dostają mniej pieniędzy, Pamiętamy jak na dzień dobry nowy burmistrz ograniczył etaty pracowników obsługi i administracji szkół. Na szkołach się oszczędza.... ale za to w ZOPO.... nowe loga, nowe etaty... teraz już wiemy jak wyglądają oszczędności na oświacie.
 
 
+21 #1 Regina 2014-02-09 11:11
moje uwagi do "osiągnięć" Burmistrza:
1. nie pomniejszajmy jego zasług w budowie kadry personalnej urzędu- zwolnił 5 lub 6 osób , a dopiero reszta odeszła , skromnie dodając - chyba jeszcze celownik się kręci...
2.sprawa bezpieczeństwa - kwestie poruszane na łamach szacownej gazety -cytat:
Kupczyk - ...Aby poprawić stan bezpieczeństwa naszych mieszkańców , zastanawiamy się wraz z radnymi nad powołaniem straży gminnej.......j esli w przyszłorocznym budżecie udałoby nam się zabezpieczyć na to środki , to już w 2012 roku taka straż mogłaby zacząć w Toszku funkcjonować.
dzisiaj mamy spotkania literackie na skwerku i orliku
3.z gazety :
na jakie cele Toszek mógłby pozyskać środki zewnętrzne?
odpowiedzieć brzmiała:
Z informacji kótre udało mi się pozyskać wynika , że rusza duży program modernizacji placów targowych.Z tematem związane jest również rozpisane w urzędzie kolejnego konkursu na pracownika , do którego zadań będzie należało pozyskiwanie środków nie tylko unijnych , ale także z programów krajowych.
Co do transportu , to szukają rozwiązań od początku kadencji : cytat:
.będziemy szukać rozwiązań w oparciu o prywatnych przewoźników , którzy są zainteresowani współpracą.
I wyszło jak wyszło.......
 
FAZA KSIĘŻYCA