Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj136
mod_vvisit_counterWczoraj375
mod_vvisit_counterTen tydzień766
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2686
mod_vvisit_counterTen miesiąc5642
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1842526
Home

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Komentarze   

 
+2 #18 nd 2013-10-28 22:55
Razem możemy więcej :lol:
Hasło popularne w jednej z naszych wiosek :D
 
 
+5 #17 Wujek 2013-10-25 00:59
@Kotulin - nie bój się los im się odwdzięczy
 
 
+3 #16 Max 2013-10-24 11:23
I mamy tekst z Nowin:

http://www.nowiny.gliwice.pl/wydarzenia,3527,0
 
 
+12 #15 Kotulin 2013-10-24 00:01
Ponieważ nigdy nie podejrzewałem przewodnicząceg o nie tylko o kulturę osobistą, ale także o jakąkolwiek kulturę, moje rozczarowanie mieści się w granicach wytrzymałości.
Co do jego arogancji:
parę lat temu przypadkowo byłem świadkiem b. krótkiej rozmowy w UM. Po wejściu Guru do UM i po przywitaniu go przez Panie tam wtedy obecne, jedna z tych Pan zadała mu zupełnie nieistotne pytanie. Można powiedzieć: z półki "grzecznościowy small talk", Kokoszka odwrócił i z kamienną twarzą powiedział: "ja rozmawiam tu tylko z szefową".
Oczywiście ta wypowiedz miała dużo więcej wspólnego z mobbingiem niż z dyskrecją. Choćby ze względu na siłę głosu.
Przyznam Wam, ze pomyślałem sobie wtedy....

"kim jesteś wiem, ale chciałbym wiedzieć za kogo ty arogancki, niedouczony, gburowaty draniu się uważasz?"

Są ludzie, o których się mówi, że za co by się nie zabrali- siedzi!
Kokoszka to dokładnie przeciwieństwo takiego czlowieka i to politycznie jak i zawodowo. (w końcu jako podatnicy dopłacamy do jego firmy od lat).
W czym jest dobry? W klejeniu sobie dobrego życia, ale jak można daleko zajść na cudzym pechu, na oszustwach podatkowych i na donosach.

Zachowanie Kokoszki wobec p. Roszak jest nie tylko obraźliwe i według mnie nie zgodne do końca z prawem, ale także dysfalifikuje tego człowieka jako przewodnicząceg o i rzuca b. negatywne światło na burmistrza i jego świtę. (niektórzy jakby ostatnio b. powściągliwi sie zrobili.....;-)
 
 
+5 #14 Piter 2013-10-23 22:01
Skandaliczne zachowanie przewodnicząceg o wobec p. Roszak wpisuje się w ciąg zachowań demonstrujących jego arogancję, coś jak TKM. Jeśli trzy lata nie wystarczyły burmistrzowi, żeby zbudować stabilny zespół, przynajmniej w zakresie kluczowych współpracownikó w, tzn. że coś jest bardzo nie tak z tym jego rządzeniem. Dwa ołowiane koła ratunkowe, które miały go wspierać, a ciągną go skutecznie na dno, czyli jego „zastępczyni” i „jego” przewodniczący, to czysta arogancja i czyste TKM. Po trzech latach nie ma już na to żadnego wytłumaczenia – to jest smutna porażka.

Myślenie Kupczyka wydaje się proste – skoro nie znalazł odpowiedniego człowieka na dane stanowisko – zmienia danego pracownika. I tak zmienia od trzech lat. To jest myślenie dość uproszczone, bo przy tej skali zmian kadrowych w UM w Toszku temat odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu jest tam nieco bardziej złożony i nie dotyczy przede wszystkim zwalnianych ale zwalniających.
 
 
+9 #13 Paula 2013-10-23 08:22
Postawa przewodnicząceg o Rady Miejskiej w Toszku świadczy zarówno o jego kulturze osobistej , jak i o pojęciu demokracji. Widać swoje animozje i urojenia przenosi z życia rodzinnego w dalszym ciągu , na sprawy Gminy i jej mieszkańców. Jest to kolejny dowód na to , że jako wyborcy pomyliliśmy się , to jest oczywiście moje subiektywne zdanie. Mam koniec roku i przygotowanie budżetu , i to jest priorytet .Nie udzielając głosu Pani Skarbnik , nie dając czasu Radnym na zapoznanie się z zebranymi materiałami wskazuje na tak samo pochopne działanie jak działanie burmistrza , który nie pamięta na jakim stanowisku pracują jego urzędnicy . To działanie głupie i bezmyślne ,czy ktoś dyktuje czy samemu wpada się w spiralę złości na wszystko i wszystkich dookoła. Widać , że sądy będą miały znów pełne ręce roboty. I to będzie jedyny efekt tej kadencji- zawalone robotą z Toszka prokuratury , sądy .... i lekarze psychiatrzy , bo kto wytrwa w tym napięciu?
 
 
+9 #12 nd 2013-10-23 04:56
Mam przeczytane art, o UM Toszek.Arogancj a przewodnicząceg o sięga już granic, bo nawet skazaniec ma prawo do ostatniego słowa. Widać demokracja toszecka opiera się na czym innym, Czego obawiał się Pan Kokoszka nie udzielając głosu Pani Skarbnik? Nie należy również zapominać , że w sprawie mobbingu nie ma jednego "winnego", pismo podpisali i zarówno pracownicy z lat "Zarzyckiego " jak i nowe "twarze" Kupczyka. Czasami trudno być sędzią we własnej sprawie. . I tu KOTULIN ma zupełną rację :
cytat
Jeżeli atmosfera w UM przypomina zryte pod lasem kartoflisko, to burmistrz do znalezienia winnego, powołał watahę dzików. Sukces gwarantowany!!! !
Myślę , że jest bardzo dobrze zorientowany w sprawach i urzędu i Gminy. :-)
Więc posłuchajmy teraz PITERA

A poważnie: jeśli władza zajmuje się rozwiązywaniem problemów, które wcześniej sama stworzyła, to szkoda czasu, jaki wszyscy tracimy
I to jest obraz dzisiejszej rzeczywistości. :sad:
 
 
+3 #11 Regina 2013-10-20 20:45
czy ktoś ma więcej informacji o Komisji? słyszałam , że też kontrola z Państwowej Inspekcji Pracy pracuje w Urzędzie Gminy w Toszku.Jeśli to prawda to nie uwierzę że Burmistrz był nieświadomy tego co się dzieje :P
 
 
+14 #10 Regina 2013-10-15 21:46
Ja chyba śnię - Piter i Kotulin nadają na tych "samych falach"
To jak w historii-" nieuchronnie chyli się ku upadkowi" ;-)
A tak na poważnie , to nasi włodarze nigdy nie mieli za wysokich lotów , tak więc ciekawe jaki będzie upadek?
 
 
+15 #9 patrzymynawas 2013-10-15 21:25
Ja nie uważam, że powołanie tej komisji to jakiś wielki problem
Problem mobbingu w Toszku nie jest taki nowy i wiele tu już na ten temat pisaliśmy, a rządzący nie mogą sobie z nim poradzić ponieważ ci rządzący są głównym rdzeniem tego problemu.
Ta komisja zmieni tyle, ile brak takiej komisji: NIC
Fakt powołania takiej komisji świadczy jedynie o tym , że władza zaczyna być nerwowa i nie bardzo jest w stanie analizować tego co robią ani tego, co byłoby konieczne.

Jeżeli chodzi o jej skład, to z tą watahą dzików Kotulina jest nieźle trafione.
Nie jest tajemnicą , że ani p. Mrózek ani też przewodniczący nie zasłynęli z wysokiej kultury międzyludzkiej w UM. (Nie pomijając w tym miejscu samego burmistrza naturalnie) Przypadek przewodnicząceg o jest bardziej drastyczny, bo przecież nie jest ani pracownikiem ani tym bardziej przełożonym. Arogancja połączona z pewnością siebie oraz chroniona symbiozą z Kupczykiem.
Lapidarnie można by stwierdzić, że ten niesamowicie wysoki lot naszych orłów zaczyna się drastycznie obniżać.
 
FAZA KSIĘŻYCA