Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj349
mod_vvisit_counterWczoraj381
mod_vvisit_counterTen tydzień2296
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2686
mod_vvisit_counterTen miesiąc7172
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1844056
Home

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie
Widok z odległości 700m porównanie z wieżą ciśnień

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie
Widok z Lindy

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie
Panorama

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Na prelekcji burmistrza toszka grzegorza kupczyka zabrała głos Pani Poseł Anna Zalewska obnażając mechanizmy powstawania toszeckiej farmy wiatrowej oraz dramatyczny brak wiedzy pana burmistrza a co gorsza radnych. Radni popierający budowę farmy wiatrowej nie potrafili wskazać korzyści dla Mieszkańców i Gminy, część radnych z obawy o pytania mieszkańców oraz Pani Poseł opuścili prelekcje pokazując tym samym brak wiedzy w sprawie wiatraków oraz całkowitą ignorancję w stosunku do Ludzi, których reprezentują.

Prezentacja multimedialna trwa tylko 5 min wyobraźmy sobie ze ta realna wizja burmistrza i radnych będzie nas prześladować minimum 30 lat.

 

Osoby zainteresowane problematyką wiatrową ZAPRASZAMY na sesję rady miejskiej w dniu 26.06.2013 o godzinie 17:00.

 

 

Szanowni Państwo,

w załączniku przesyłam wzór uwagi do projektu zmiany studium. We wzorze należy uzupełnić: dane personalne, proponowaną zmianę odległości (np.  3000 metrów), uzasadnienie zgodnie z własnym zdaniem i poglądami oraz własnoręcznie podpisać. Termin złożenia uwag upływa 28 czerwca.

Przykładowe uzasadnienie:

Uwagę swoją uzasadniam brakiem przepisów ustawowych dotyczących lokalizacji elektrowni wiatrowych, sprzecznymi informacjami na temat: potencjalnego wpływu elektrowni wiatrowych na życie i zdrowie ludzkie, spadku wartości nieruchomości, potencjalnego dochodu gminy, wpływu na zwierzęta (w szczególności ptaki oraz nietoperze); brakiem informacji o potencjalnej wysokości i liczbie elektrowni wiatrowych planowanych w naszej gminie oraz niemożnością obiektywnej oceny wpływu elektrowni wiatrowych na krajobraz gminy.

lub

Uwagę swoją uzasadniam niewystarczającą wiedzą na temat elektrowni wiatrowych, spowodowaną brakiem mojego uczestnictwa w dyskusji nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie zmiany studium. Moje uczestnictwo w wyżej wymienionej dyskusji było niemożliwe ze względu na przyjętą porę: godzinę 12.00.

Najlepiej jakby każdy napisał własne uzasadnienie.
Wzór

Plakat 1 Plakat 2

 

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Komentarze   

 
+3 #13 Oskar 2013-06-29 18:13
Czy ktoś nagrywał ostatnią sesję? zanim będzie protokół to minie miesiąc a podobno jesteśmy znowu sławni :oops:
 
 
+2 #12 ukasz 2013-06-27 13:50
Boss, dzięki za odpowiedź. No nic, po prostu aż przykro jest.
 
 
+7 #11 Boss 2013-06-25 22:02
Nie jestem radnym , ale domniemam, że temat komunikacji nie interesuje ani Pana Burmistrza , ani Panów Radnych - wszyscy z wymienionych mają inne priorytety.Słys załem wypowiedzi Radnych , że do końca roku 2014 budżet jest okrojony , wskutek zapaści ekonomicznej w całym kraju ( oczywiście wypowiedzi są nieoficjalne ), Istotne są ustalenia dotyczące komunikacji od września 2013 , ale podobno też trudny temat.
Z pustego też Salomon nie naleje,..
 
 
+5 #10 ukasz 2013-06-25 08:59
Czy na stronie wtoszku, jest ktoś z obecnych Radnych? Poza tematem wiatraków na jutrzejszej sesji ktoś powinien poruszyć temat MZKP i tego, dlaczego nadal Burmistrz nie przedstawił odpowiedzi od tego Związku. Lipiec się zbliża. Czas, jaki Burmistrz dał na wejście do MZKP to czerwiec/lipiec . Czerwiec się kończy, a skoro dzisiaj nie ma żadnych informacji to w lipcu również tego transportu nie będzie.
 
 
+14 #9 Boss 2013-06-20 19:43
Wujek ,ludzi nie zmienisz , ale możesz ich czasami wyśmiać :-) .Może wtedy się czegoś nauczą
 
 
+11 #8 Wujek 2013-06-18 23:08
Pani poseł patrzy przez pryzmat życia, a władza przez pryzmat poprawienia swojego budżetu, pani poseł ma rację jak i pani merkel z niemiec, tyle że nas nie stać na wiatraki tak jak niemcow, którzy wiedzą że w parlamencie eu niedługo wylądują ostre kryteria co do tych świderków...
Nie dla nas to biznes kupować turbiny, których nie produkujemy, a mamy kopalnie, ogromne składy śmieci, my nie spalamy worków i opakowań po serkach, tylko je odkładamy, niemcy czy inni mają spalarnie w miastach i mają z tego co u nas lezy energię cieplną i kto wie i jaką...
Mamy pokłady śmieci, które lezą i się rozkładają do gleby, nie myślimy żeby je po prostu spalić i wykorzystać energię z nich na funkcjonowanie.
Martwimy się CO2 i godzimy się na bzdury takie jak wiatraki....
Życzę zwolennikom, aby im przed oknami postawiono wiatraki
A Tym którzy ustalają prawo, aby dopiekla taka zima jaką my mamy albo nawet i taka co ma ROSJA!
Pozdrawiam
Wujek!
 
 
+20 #7 BOLEK 2013-06-18 10:07
Byłem wczoraj na spotkaniu w sprawie wiatraków organizowanym przez urząd.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że była to totalna porażka burmistrza, inwestora
i zaproszonych naukowców. Autorem ich porażki była zaproszona nie przez burmistrza poseł Anna Zalewska przewodnicząca Zespółu Parlamentarnego do Spraw Energii Wiatrowej Bezpiecznej dla Ludzi i Środowiska.
To co ta pani wyprawiała z chcącymi budować wiatraki – łącznie z „naszym” burmistrzem pozwala
uwierzyć w to, że jeszcze na świecie ( naszym też ) jest troszkę sprawiedliwości i jeszcze trochę rozumnych ludzi, którzy nie patrzą na świat tylko przez pryzmat kasy ale mają większą perspektywę.
W zasadzie wszystkie argumenty przedstawiane przez inwestora, panów profesorów, klakierów burmistrza jak i samego burmistrza były w mądry i rzeczowy sposób obalane.
Po prostu widać było przygotowanie tej pani w odróżnieniu od tych, którym ponoć powinno na tym zależeć. Ta ich arogancja i buta została w piękny sposób zatrzymana, po raz kolejny okazało się, że burmistrz do tej dyskusji w ogóle nie był przygotowany – wychodząc z założenia, że i tak przeforsuje swój pomysł. A tu nagle i niespodziewanie okazało się, że są ludzie, którzy mają inne spojrzenie na świat i nie podoba im się to co mają pokrętnie przekazywane przez tzw. władzę.
Nareszcie ludzie zaczynają pokazywać, że jednak mają coś do powiedzenia i że nie ma, nie było i nie będzie dyktatu i wszechwiedzy jedynie słusznej – tak jak jeszcze dwadzieścia parę lat temu.
Tym wszystkim, którzy zabierali głos w naszej obronie chciałem podziękować, a tym, którzy dalej ślepo wierzą w ideologię burmistrza ( np. sołtysowi i radnemu z Sarnowa ), że przyjdzie kiedyś taki dzień, że i mieszkańcy tej miejscowości bardzo im podziękują za koszmar, który sprowadzą na Sarnów.
 
 
+13 #6 Oskar 2013-06-16 06:53
Z powodu wejścia w nasze życie internetu , pozamykaniu 90 % bibiotek , proponuję :"Droga do nieba" mały fragment - część "rachunek sumienia" :eek:
To oczywiście na początek :D
 
 
+24 #5 patrzymynawas 2013-06-13 23:37
Takie dyskusje toczono już z dobrych 5 lat temu w jednej z naszych sąsiednich gmin. Dyskusje szybko się jednak rozwiały, ponieważ szybko doszli do wniosku (Burmistrz oraz Rada), w rzeczowej dyskusji z osobami, które na temacie się znają, że będzie tylko wielki teatr, a gminie zostanie jedynie podatek za parę metrów ziemi, na której stoi wiatrak.

Przyznam, że pierwszy raz zabieram tutaj glos w tej sprawie i jestem wstrząśnięty faktem, że po tak długim okresie czasu brakuje jakichkolwiek, wodoszczelnych argumentów ze strony władzy preferujących takie inwestycje.

CI ludzie po przeszło roku dyskusji dalej mają o tym 0 (!!!) pojęcia. Powtarzam ZERO.

Dodam, że jestem absolutnie świadomy tego, że trzeba nam sie będzie, wcześniej niż nam się wydaje pożegnać z węglem, ale panowie, nie tędy droga. Nie w ten sposób. Powoli zaczyna być to tylko inwestycją prestiżową. Pomnikiem dla Kupczyka.

Miałem szczęście słyszeć wypowiedź na ten temat p. przewodnicząceg o........ Zapraszam do zadawania pytań.

Ja doszedłem do wniosku, że może lepiej, gdyby ten pan koncentrował się jednak na kulturze i oświacie.

Tam może kontynuować swoje osiągnięcia, a bardziej zepsuć już chyba niczego nie może.

Na temat energii, to niech pan może najpierw cos poczyta.

Proponuję zaczynać od bardzo, dla pana bardzo cieniutkich książeczek!!!
 
 
+16 #4 Sawia 2013-06-11 21:21
" Zapraszamy zainteresowanyc h mieszkańców Gminy Toszek na prelekcję poświęconą odnawialnym źródłom energii, a w szczególności elektrowniom wiatrowym.

W spotkaniu wezmą udział m.in. prof. Jan Popczyk, oraz prof. Andrzej Witkowski.

Spotkanie odbędzie się dnia 17 czerwca 2013 r. o godz. 17:00 - Zamek w Toszku - Sala Peterswaldska"


Po pierwsze: trochę to nieprofesjonaln e, aby pominąć pozostałe tytuły naukowe szanownych gości.
Po drugie: skąd są goście (z jakiej uczelni, wydziału)? Bez tej informacji trudno będzie dotrzeć do publikacji gości, a co za tym idzie przygotować się do prelekcji. Zwłaszcza przy drugim gościu.

I po trzecie, a najważniejsze: dlaczego nie spełniono obietnicy zaproszenia specjalistów proponowanych przez "przeciwników"? Na liście obecności na dyskusji są adresy wszystkich uczestników, czy ktokolwiek dostał informację o planowanym spotkaniu?

http://toszek.pl/661/prelekcja_poswiecona_odnawialnym_zrodlom_energii_a_w_szczegolnosci_elektrowniom_wiatrowym.html
 
FAZA KSIĘŻYCA