Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj147
mod_vvisit_counterWczoraj375
mod_vvisit_counterTen tydzień777
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2686
mod_vvisit_counterTen miesiąc5653
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1842537
Home

Z powodu niepłacenia za roczny okres użytkowania strony http://archiwum.bip.toszek.pl/ przez Urząd Miejski w Toszku, pliki archiwum zostają wykasowane zgodnie z poleceniem Reprezentanta Burmistrza Toszka  27.05.2013.

www.archiwum.bip.toszek.pl

 

Komentarze   

 
+16 #9 Wujek 2013-05-30 15:49
Zdaje mi się, ze kiepsko idzie im to rządzenie, a do wyborów co raz bliżej, ludzie przejrzeli na oczy, trochę za późno, gdzie te kompetencje.
Co się dzieje z bipem - brak istotnych informacji, na stronie urzędu same kolorowe obrazki, ładna szata co ona zdobi?
Poprzednia witryna była chyba skromniejsza, czyz nie?
 
 
+16 #8 Regina 2013-05-30 08:46
Piter ,nie mogę się z Tobą zgodzić , jeśli chodzi o przekazywanie informacji. Wygląda to w tej chwili tak- archiwalne informacje są nie dostępne,aktual nych jeszcze nie ma - prosty przykład- jest już po sesji , odbywały się komisje, ale z ich posiedzeń nie ma ani jednego protokołu. Podobno w ostatnim czasie wpłynęły skargi na działalność Burmistrza , czyli powinna się nimi zająć albo Rada Miejska ( nie znam procedur) albo Komisja Rewizyjna. Jeżeli Komisja Rewizyjna , to też dziwnym trafem nie ma ani jednego protokołu z jej prac od miesiąca grudnia 2012r. Czy tak było naprawdę i o co w takim przypadku chodzi?A dla przykładu - w czerwcu roku 2012 Komisja miała 4 (!) posiedzenia Jeżeli mają miejsce takie fakty to chylę głowę przed piszącym pod nickiem KOTULIN , pyski nam chcą zamknąć , tylko pytam po co ? Rąk nam nie przywiążą ,gdy za parę miesięcy mamy znów oddać na nich głos? Jakiej informacji by się nie szukało na stronie UG Toszek , to nie znajdzie się tam nic oprócz wyborów do młodzieżowej Rady , festynu w Kotulinie i kwiatków dookoła. Nie wspomnę już , że nie ma żadnego porządku w publikacji tych informacji. Jeżeli ktoś myślał , że są zamieszczane chronologicznie ( a jak tak myślałam ) to jest myślenie błędne. Piter- Sekretarz nie ma wpadek , jeżeli kogoś nie ma dłuższy czas w pracy , to nie może za niektóre rzeczy odpowiadać Widać styl rządów w Toszku :zzz Pozostaje nam czekać na" odpianie "sukcesów w PT oraz telewizji lokalnej.
.....
 
 
+5 #7 Piter 2013-05-30 06:45
Prowadzenie BIP to usługa realizowana na podstawie umowy, podobnie jak np. usługa dostarczania energii elektrycznej albo usług telefonicznych albo dostarczania Internetu. Jak się nie płaci to firma przestaje usługę świadczyć – oczywiste. Ale dlaczego jakieś firmiszcze pozwala sobie na publikowanie notatki w sieci o treści takiej jak widać wyżej – tego akurat nie rozumiem. I nie wyobrażam sobie, abym np. zmieniając jednego operatora telefonu na innego miał przeczytać na stronie tego pierwszego, że w związku z zaprzestaniem płacenia rachunków dostęp do usług telefonicznych mam u niego zablokowany. To byłby gest rozpaczy – ze strony upadającej firmy. Pierwszy raz widzę taką informację w sieci (w sieci już jej nie ma). O co tu chodzi…? Kto z kim pogrywa i w co…?

Zgadzam się, że dostęp do archiwum na BIP powinien być pełny – nie ma znaczenia, że większości plików nikt tam nie przegląda – dostęp ma być i już, do tego właśnie wymyślono BIP. Brak dostępu do tego archiwum jest kolejną wpadką pana sekretarza gminy, który miał być mocnym punktem UM, a jest kim jest. Nowa strona UM zrobiła fajne wrażenie kiedy się pojawiła, bo była na pewno potrzebna. Ale od początku jest niedokończona, nie w pełni funkcjonalna… Sprawa bije także z burmistrza no ale bądźmy uczciwi – ten temat nie będzie miał kluczowego znaczenia w następnych wyborach, choć dobrze się wpisuje w katalog spraw nieudolnie nadzorowanych – katalog, jak widać, wciąż się poszerza.
 
 
+16 #6 Paula 2013-05-29 19:28
No cóż , widać burmistrz oszczędza jak może , żeby można zakupić sprzęt audio do nagrywania Sesji.
Trudny wybór - albo BIP ,albo nagrania. Nie można jednak wykluczyć ,że ...... nie dostaniemy ani jednego ( to już pewne) ani drugiego. Wszak jest kryzys. A potem na sesji znów będzie , że chce dobrze , a lud jak zawsze rzuca kłody pod nogi..........
Biedaczek.
 
 
+11 #5 Ktoś 2013-05-29 08:39
www.bip.gov.pl/articles/view/36
Zastanawiam się, kto jest tym reprezentantem burmistrza który wydał dyspozycję wykasowania archiwum. Mam nadzieję, że owy reprezentant kazał owe archiwum skopiować chociażby na nośnik DVD.
 
 
+25 #4 Kotulin 2013-05-28 23:46
Przyznam, że powolii tego Waszego, ciągłego lamentowania nie rozumiem. Obiecał burmistrz transparencję w informacjach? Obiecał. Teraz, nagle wszyscy zdziwieni, że za wszelką cenę chce nie dotrzymać słowa. Jakby było to coś nowego, a przecież wokół nas tyle pięknych przykładów solidnej pracy naszych polityków. Weźmy za przykład naszego pana przewodnicząceg o. Obiecał integrację mieszkańców.... O.K. nie rozumiał jeszcze wtedy biedak o czym mówi i wyszło jak wyszło....Dobra . To inny przykład:.
Moim zdaniem, osobą absolutnie godną zaufania w naszej gminie.

Osobą, która przynajmniej stara trzymać się swoich obietnic. Niezależnie od tego co mówią ludzie i nie zwracając uwagi na siebie.

Nasza dzielna, młoda gwiazda na politycznym niebie Gminy Toszek:

(Panowie, powstanmy)

GŁÓWNA KRAWCOWA.

Z góry uprzedzając Wasze ewentualne krytyki na temat tej pani:

Naturalnie nie wszystko co obiecała udało jej się wprowadzić w życie. Obiecała, że zamknie nam "pyski", że nie będziemy bezkarnie sobie pisać na tym forum itd, itd... Oczywiście, że nie zdolala tego wdrążyć! Oczywiście, że wielu z nas (was) z niecierpliwości ą czeka na pewne kroki w tej sprawie, ale popatrzmy obiektywnie na to:

przewodnicząca stara się jak może. Pisze gdzie się da. Donosi jak może i na kogo. Myślę, że prokuratura już się zastanawia, co, po ewentualnym zakończeniu sprawy zrobić z nadgodzinami.

W sądach udało sie jej już parę spraw (......osób) załatwić (!!!). Terminy następnych ponoć już zaplanowane.

Aktywność polityczna tej pani-przyznam- nam mieszkańcom, bardzo przyrosła do serca.

Niektórzy nawet twierdzą, że bardziej niż zły cholesterol!

Niemniej abstrahując od mojego, przyznam, bardzo subiektywnego spojrzenia na sprawę, chciałbym z dumą naszym kłamliwym politykom tą, z sercem i duszą walczącą, panią krawcową przedstawić jako wzór kogoś, kto z calą swoją goryczą, i calą swoją, jakby nie było szlachetną dla dobra sprawy, nienawiścią, własnych obietnic stara sie dotrzymać..

P.S. Powyższy artykuł nie jest wyrazem strachu związanego z afera adresów IP, ale jedynie wyrazem uznania oraz szacunku autora, dla wszystkich WAS piszących na tym forum!!!
 
 
+16 #3 merytoryczny 2013-05-28 22:16
Dobry wieczór!
Państwa Przedstawiciele poczynili bardzo wątpliwy krok.
Obecnie chyba trudno spekulować na temat ile lat wstecz należy upubliczniać akty prawne; uchwały zarządzenia czy inne ważne dokumenty do których jest uprawniona opinia publiczna, gwarantuje obywatelom RP to Konstytucja!
Większość urzędów oscyluje wokół granicy wstecznej 2003-2006 roku, dlaczego?
Są to lata bardzo istotnych zmian administracyjny ch i gospodarczych, samorząd jest zobowiązany do zapewnienia przejrzystości informacji, czy to dla mieszkańców czy potencjalnych inwestycji.
Nikt nie będzie przecież odpytywał Urzędy jaka była uchwała nr 600 z 2004 roku, chociaż ma do tego pełne prawo!
W Państwa gminie zachodzą ciężko zrozumiałe zmiany, jak można uwstecznić "Biuletyn Informacji Publicznej" do połowy 2012roku!!!
Co najmniej skandal, powtarzam co najmniej!!
 
 
+16 #2 BOLEK 2013-05-27 12:17
No tak na pewno historii się nie tworzy ale z drugiej strony jakie to jest wygodne dla burmistrza - " co mi zrobisz jak mnie złapiesz " - ale wiem z góry, że nie złapiesz mnie na pewno. Urok naszych włodarzy graniczący bardzo często z absurdem.
Kto boi się historii - tylko ci co nie mają czystego sumienia.
 
 
+16 #1 Wujek 2013-05-27 11:37
Kolejny knebel, ciekawe jakie będą tłumaczenia władzy, albo np pewnego użytkownika tego forum.
Oszczędności? a może to co było tam to nie potrzebne, w końcu jak ładnie nazwane - archiwum :D
 
FAZA KSIĘŻYCA