Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj342
mod_vvisit_counterWczoraj381
mod_vvisit_counterTen tydzień2289
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2686
mod_vvisit_counterTen miesiąc7165
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1844049
Home

Pytania Mieszkańców na sesji RM Toszek

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

 

Sesja RM wToszku

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Komentarze   

 
+9 #11 Paula 2013-03-13 16:35
w nagraniu z sesji jest mowa o komisji do sprawdzenia czegoś tam - czy ta komisja już powstała , czy dopiero powstanie? I kto jest w składzie tej komisji? A może rewizyjni? jestem ciekawa jakie będzie miała zadanie - "i kogo właściwie sprawdzi :-)
 
 
+8 #10 patrzymynawas 2013-03-12 23:29
Ktoś, bardzo ciekawe i bardzo trafne spostrzeżenia.
 
 
+17 #9 Wujek 2013-03-10 23:19
20 kilka lat temu kiedy przechodzilismy cyrk, głównym założeniem było to żeby i rada i wójt, burmistrz znajdywali wspólne dobre rozwiązanie, dzisiaj u nas w gminie mamy 2w1 czyli co chcą to zrobią!!!
 
 
+18 #8 Ktoś 2013-03-10 18:50
Czy tylko ja się dziwię "demokracji" panującej obecnie w Toszku? Z tego co wiem w Polsce obowiązuje podział na władzę uchwałodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Na naszym podwórku władzą uchwałodawczą jest RM z przewodniczącym , wykonawczą - burmistrz. Sądowniczej nie ma. Każdy z tych organów ma określony zakres obowiązków i praw i nie może przekraczać swoich uprawnień.
Generalnie RM uchwala uchwały, burmistrz natomiast je wykonuje, prowadzi politykę kadrową i zarządza budżetem.
Na filmie natomiast przewodniczący RM występuje przeciwko organowi któremu przewodzi (!!!) (mówiąc że uchwała nie zostanie wykonana) i dotyka kwestii budżetu chociaż z tego co mi wiadomo nie ma do tego najmniejszego prawa jako przewodniczący RM. Natomiast osoba odpowiedzialna za wykonanie i zarządzanie budżetem (burmistrz) siedzi z boku i się nie odzywa a przecież wykonywanie uchwał i zarządzanie budżetem leży tylko i wyłącznie w jego gestii !!! (oczywiście po zatwierdzeniu budżetu przez RM). Kto więc tak naprawdę zarządza budżetem Gminy Toszek? Bo oglądając ten film zaczynam się na ten temat poważnie zastanawiać.
A do tego sołtysi - zachowują się jak uczniowie stający karnie przed surowym nauczycielem. LUDZIE wy jesteście przedstawiciela mi waszych sołectw, macie poparcie kilkuset mieszkańców a stajecie na baczność jak uczniaki przed dyrektorem w szkole!!! Zachowujcie się tak jak przystało na poważnych delegatów.
 
 
+18 #7 Wujek 2013-03-09 20:02
A skoro mowa o filmach - zobaczmy jeszcze raz program wyborczy sprzed 2 lat.
www.youtube.com/watch?v=DY0tkzqF1Sw
a i resztę filmów:
www.youtube.com/user/grzegorzkupczyk?feature=watch
 
 
+24 #6 patrzymynawas 2013-03-09 01:56
Kokoszka tak bardzo dbał o to, żeby każdy mieszkaniec Gminy wiedział, ile on wydal na budki adwentowe, albo na mostek. Nagle, prawie ze łzami w oczach tłumaczy, że nie można znaleźć 500,00 zł- żeby nagrać jego p.....

Przyznam, że bardzo mnie dziwią reakcje niektórych z Państwa. Nasza władza nie jest już taka nowa. Niektóre reakcje na ten ostatni filmik są zdumiewające. Nie jestem żadnym, średnim psychoanalityki em, ale po bliższym poznaniu p. Kokoszki, wiedziałem:

tu w najlepszym wypadku Gmina straci 4 lata. Wielokrotnie pisałem już, że ta cala Rada, to porostu jedna wielka parodia. Komisja Rewizyjna, od czasu sprawy z. p. Podboznym, to nawet na najmniejszy uśmiech nie zasługuje. P. Kocur mógł kiedyś jeszcze podziękować za współpracę i odejść "z twarzą" mając nadzieje, że go wybiorą jeszcze raz. On jednak wybrał ukłon przed Kupczykiem, ale niestety ten jego ukłon do Kupczyka, to ukłon tyłkiem do wyborców. A szkoda. Tam dorównał Pan intelektualnie do poziomu p. Kokoszki.
Jeżeli p. uważa, ze to poprawa, gratuluje serdecznie!!!

Jeżeli chodzi o burmistrza oraz o przewodnicząceg o Rady, to proponuje spojrzeć prawdzie w oczy,

( nawiązując do pisma pana Zarzyckiego)

Co osiągnęła nasze władza w ostatnich 2 latach?

Zwolnienia z pracy?
Temat dosyć powszedni, ale jak wiadomo takowych nie było. Dla zwolenników Zarzyckeigo, były jedynie WYWALENIA z dodatkowym upokorzeniem !!!!.
Jeżeli chodzi o przewodnicząceg o to uważam, ze ten człowiek po prostu jest w niewlasciwym filmie.

Ten człowiek jest jako polityk, dla mnie, zerem, obrazą, oraz szkodnikiem reputacji naszej Gminy.
 
 
+25 #5 Oskar 2013-03-07 18:17
mieszkaniec Kotulina - każdy ma prawo wypowiedzi , jest demokracja , zaznaczam - ten Pan nie wypowiada się w moim imieniu , ani moich znajomych. Podzielam zdanie Bossa.Piter ma rację - nagranie kiepskie - dam 50,00zł na lepszy sprzęt - nie idę na sesję a słyszę wszystko
 
 
+21 #4 Hetman 2013-03-07 01:52
Widać hierarchie na nagraniu, głowy spuszczone, brak dumy. Tylko kilku podnosi głowę a reszta?
 
 
+27 #3 Wujek 2013-03-06 22:42
Konstruktywne będzie wotum nieufności!
 
 
+10 #2 Piter 2013-03-06 21:20
no cóż, jedyne co można konstruktywnego zaproponować to zabiegać o większy wplyw na sprawy gminy w następnych wyborach - chodzi o to, żeby każdy kto czuje się zażenowany tym filmikiem (wytrzymalem do 7 minuty) mogl w przyszlości pokazać, jak i co zrobilby lepiej. Bo samo biadolenie nie jest konstruktywne.
Po tym filmiku mam dodatkowy argument za tym, żeby odpuścić nagrywanie naszych sesji - nikt tego nie bedzie chcial oglądać! A grupka pasjonatow skupiona przy "wtoszku" znajduje - jak widać sposoby żeby miec dostęp do oryginalnych wypowiedzi z sesj.
 
FAZA KSIĘŻYCA