Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj318
mod_vvisit_counterWczoraj381
mod_vvisit_counterTen tydzień2265
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2686
mod_vvisit_counterTen miesiąc7141
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11276
mod_vvisit_counterWszystkie1844025
Home

W początkach lipca br. Burmistrz Toszka pomimo usilnych prób przewlekania postępowania sądowego przez swą nadworną gminną prawniczkę, przegrał w Rejonowym Sądzie Pracy w Gliwicach sprawę wytoczoną przez dyrektora Gimnazjum im. Ireny Sendler w Toszku. W wyroku sąd stwierdził, iż Mariusz Podbrożny tj. obecny dyrektor szkoły, jest w świetle ustawy o systemie oświaty dyrektorem Gimnazjum w Toszku, powołanym na 5-letnią kadencję tj. na lata: 2011-2016.

Czy zatem tradycyjnie możemy się spodziewać kolejnego odwołania, byleby tylko dotrwać bez prawomocnego wyroku do końca kadencji?

Komentarze   

 
+2 #10 Wujek 2012-09-06 00:18
To, że w ogóle doszło do sytuacji a potem sporu i przegranej świadczy jasno od samej głębokości sporu, że 'nasza nowa władza' czy to burmistrz i jego zastępca i kierownicy i większościowa rada są z jakiejś błędnej bajki, to nie lemingi to malkontentenci i zachowują się jak by mieli przywódcę kota - wiadomo pisowskiego :lol:
 
 
+10 #9 patrzymynawas 2012-08-04 19:16
Racja Piter, racja. Tylko, cyt. Piter: " W innych miastach (nie mówię o wioskach) codziennie można poczytać o tym, że burmistrz/prezy dent spotkał się z tym a tym, pojechał tam i tam, podpisał coś tam, rozważa to i to,....." Pamiętam jeszcze jak skrytykowałeś na początku roku "Kotulin" za to, że zaczął temat wizyty w Hohenau 7 meiś. temu, o której burmistrz też nikogo nie poinformował. Zrobił to jakieś 1,5 roku po tej wizycie i pewnie po lekturze tej informacji na stronie "wtoszku.pl"
Poza tym przyznam, że największym sukcesem tej władzy jest intensywne wspieranie (szczególnie przez burmistrza i przewodnicząceg o) Opozycji w naszej Gminie. Bez nich oraz ich bohaterskich czynów pewnie takowej by jeszcze do dziś nie było, ale jak im się tym chwalić na ich stronie?
Co do reszty, oczywiście: RACJA
 
 
+10 #8 Piter 2012-08-02 09:07
Nie jestem za cenzurą ani nie bagatelizuję sytuacji Kupczyk – Podbrożny, chodzi mi o medialny wydźwięk sprawy – tutaj jest to nieomal numer 1, pewnie słusznie, bo ta sprawa zakrawa na skandal, ale UM zamiast przeciwdziałać tutejszym newsom przez jakieś atrakcyjnie kontr-newsy to promuje zamkowe imprezy. Super stronkę sobie zrobili a burmistrz nadal się wstydzi, że jest burmistrzem i na swojej stronie jest kompletnie nieobecny. W innych miastach (nie mówię o wioskach) codziennie można poczytać o tym, że burmistrz/prezy dent spotkał się z tym a tym, pojechał tam i tam, podpisał coś tam, rozważa to i to, do tego uśmiechnięte zdjęcia z ludźmi i wydźwięk medialny jest taki, że burmistrz/prezy dent jest dobry, kreatywny, pomysłowy, zapracowany. A u nas? Burmistrz jest obecny głównie tutaj i to w kontekście przegranych spraw sądowych lub innych niedoróbek i dużo na tym traci.
Być może ta strona wciąż nie jest dla władzy poważnym medium ale chyba przy wiatrakach wyszło, że jednak tu zaglądają, więc jak to jest?
W każdym razie urzędnicy powinni pokusić się o jakąś inteligentną polemikę (to miałem na myśli pisząc o „zagłuszaniu”), bo tutaj artykuł jak byk – „Burmistrz przegrał w Rejonowym Sądzie Pracy”, a na stronie UM – zapraszamy na wystawę zdjęć o Norwegii!
 
 
+14 #7 patrzymynawas 2012-07-31 22:54
A dlaczego Piter ( Pozdrawiam), że UM powinien takie Informacje zagłuszać? Uważam, że cenzura w naszym Kraju jeszcze niczego nie załatwiła. Dopóki Kupczyk sądzi się za nasze pieniądze, są to informacje, które jak najbardziej nas dotyczą. Poza tym ja uważam, że te informacje są jak najbardziej (cyt.Piter):" jakimiś ciekawymi informacjami bieżącymi z życia gminy czy z dzialalności burmistrza"
 
 
+22 #6 Paula 2012-07-30 12:54
Jak pozbawianie prawa do pracy na takim a nie innym stanowisku w taki sposób jak to czyni Kupczyk jest dla niektórych wyolbrzymianiem i sprawą mało istotną - to się z tym nie zgadzam. Prawo jest jedno , należy go przestrzegać, a Gmina to nie tylko nie LAS , ani nawet własne gospodarstwo - to ogół mieszkańców którzy mają prawo wymagać nie tylko działań , ale również rzetelnej informacji na bieżąco. Według mnie - nawet osoba którą w jakiś sposób nie lubię , lub nie akceptuję , ale daje dobre rokowania jako Dyrektor- cofam na obok swoje uprzedzenia i daję szansę realizacji zadania kandydatowi- na jego ocenę mam czasu po jego działaniach, nigdy nie przed.
 
 
-4 #5 Piter 2012-07-30 11:19
Prawda jest taka, że te procesy, które Podbrożny powytaczal Kupczykowi są przez nas tutaj wyolbrzymiane do mega-rozmiarów, a w rzeczywistości dzieją się gdzieś na marginesie. Nie twierdzę, że są nieistotne ale UM spokojnie moglby je zagluszyć jakimiś ciekawymi informacjami bieżącymi z życia gminy czy z dzialalności burmistrza, tylko że nikt nam ich nie podaje - jak slusznie zauważyl ukasz - na stronie UM nadal dominują "reklamy przedsięwzięć".
 
 
+15 #4 bela 2012-07-26 14:42
Jak jest "ich" to może razem sie dogadają i postanowią coś? obiecuję , że nie będę za nimi tęsknić....
 
 
+23 #3 Paula 2012-07-25 20:44
Mnie zastanawia co na to wszystko obecna Rada Miejska w Toszku? Ciagle słychać "nasz Burmistrz" , Tylko czy naprawdę jest się czym chwalić? Sądy , pozwy , przegrane ... Jakoś żadnych sukcesów i na tym polu :sigh:
 
 
+17 #2 Regina 2012-07-25 09:52
No to mamy SUPER DUET- Burmistrz i Przewodniczący :cry: Wstyd Panowie , promocja gminy tylko pozazdrościć :-x .
 
 
+22 #1 Kotulin 2012-07-24 23:03
"Burmistrz Toszka przegrał w Rejonowym Sądzie Pracy w Gliwicach" Niedowiary, niemożliwe.... Najlepszy burmistrz od ....., upadku Cesarstwa Rzymskiego. To jest niemożliwe...., że takie informacje jeszcze potrafią kogoś zaskoczyć!!! Osobiście uważam, że jest tu w grze poważny spisek! Proponuje, żeby zbadała ten wyrok nasza dzielna, niezależna Komisja Rewizyjna.
(no chłopaki trzeba jakoś burmistrza rozbawić!!!)
A tak poważnie:

Potrafi Pan, Panie Kupczyk spojrzeć jeszcze komukolwiek PROSTO w oczy? Przyznam, że nie zazdroszczę Panu ani pozycji, ani (sam Pan przyzna), bardzo słabych rycerzy koło siebie.
 
FAZA KSIĘŻYCA